Skip to content
servis@muratpasateknikservis.com

Kullanım alanı oldukça geniş olan kombilerin verimli çalışabilmesi için periyodik aralıklarla bakımının yapılması gerekir. Kombilerin görevi suyu ısıtmak ve kış aylarında evlerin ısınmasına katkı sağlamaktır. Özellikle son zamanlarda üretilen yüksek verim gücüne sahip kombiler, enerji tasarrufu noktasında insanlara yardımcı oluyor. Yaşanan teknolojik gelişmelerin uzantılarını son model kombilerin üzerinde de görüyoruz. Yılın her mevsimi çalışan kombiler kış aylarında ısınmada kullanıldıklarından dolayı daha çok çalışırlar. Bu sebeple uzmanlar kış ayları gelmeden kombilerin bakımları yapılması hususunda insanları uyarmaktadır. Son derece kullanışlı olan kombilerin bakım yapılmadığı takdirde kazaları davetiye çıkarır. Kombi bakımı uzmanlık gerektiren bir konudur. Kombi bakımı yılda en az 1 defa yapılmalıdır.

Kombi Bakımının Avantajları

Modern kombilerin hayatımıza girmesi ile yaşam alanlarımız daha rahat ve konforlu hale gelmiştir. Temiz bir kullanım sağlayan kombiler kış aylarının sıcacık geçmesine kolaylık sağlar. Bu kaliteli cihazların bakımları büyük önem taşır. Çünkü bakımı yapılan kombilerin ömürleri uzadığı gibi verimli bir şekilde çalışırlar. Verimli şekilde çalışan kombiler ise enerji tasarrufu sağlayarak daha az faturaların ödenmesini sağlar. Kombi bakımı yapan firmamız evinize kadar gelerek bu modern cihazların bakımına itina ile yerine getirir. Firma olarak müşterilerimize kombilerinden yüksek performans almak istedikleri takdirde bakımlarını kış gelmeden yapmaları gerekir. Kombi bakımının en önemli avantajlarından birisi de dışarıda geçen soğuk kışların etkisi içeride hissedilmez.

Kombi Bakımı Sırasında Yapılan İşlemler

Firmamız kombi bakımı konusunda önemli bir konumdadır. Evinize gelen uzman ekibimiz kombi bakımınızı yaparken öncelikle suyunu boşaltır. Kombinin genleşme havası ölçülür ve istenilen ölçüde değilse hava verilir. Kombinin gaz gelme işlemi sırasında çalışan yanma haznesinin bakımı yapılır. Vanalar yerlerinden çıkarılarak temizlenir ve yeniden takılır. Gaz ayarı yapılan kombilerin ileride herhangi bir sorun oluşturmaması için tüm kontrolleri yapılır. Eğer kombinizin bozuk parçalar var ise bunların tamiri yapılır. Firmamız kalorifer filtrelerinin de bakımını ve temizliğini yapıyor. Çalışma sırasında boşaltılan su yeniden bar seviyesi 1,5’e çıkarılır. Firma olarak müşterilerimizin memnuniyetini göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim için müşterilerimiz değerlidir.