Skip to content
servis@muratpasateknikservis.com

Isınmada kullanılan petekler çok eski zamanlardan beri kullanılarak günümüze kadar gelmiştir. Fakat günümüzdeki petekler daha modern bir görünüme sahipler. Kaba bir görüntü oluşturmayan petekler evlerin ve işyerlerinin ısınmasında ve ısının yayılmasında önemli bir rol üstlenir. Evlerin her odasında bir ya da evin büyüklüğüne göre iki petek bulunur. Peteklerden gelen ısı ile kış ayları rahat ve konforlu geçer. Petekler kombiden gelen sıcak su ile ısınırlar ve ısıyı alana yayarlar. Firma olarak petek temizliği hususuna önem veriyoruz. Yapılan petek temizliği ile peteklerinizin ısı performansı yükselecek ve bulunduğunuz alanlar daha iyi ısınacaktır. Kombilerin bakımları yıllık yapılsa da petek temizliğine dikkat edilmediği takdirde verim elde edilemez.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petekler kış aylarının gelmesiyle beraber sürekli kullanılan ve ısıyı yayan sistemlere verilen isimdir. Petek temizliği yapılmasındaki en büyük amaç verimli bir ısı elde etmektir. Radyatörler vasıtası ile soğuk havalardan hızlı bir şekilde sıcak bir alana geçilir. Fakat zamanla peteklerin ısınmasında verimsizlikler yaşanabilir veya peteklerim belli bir kısmı ısınmayabilir. Petek temizliği yetkili kişiler tarafından yapılan kapsamlı bir iştir. Fakat petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus peteklerinin yerinden çıkarılmamasıdır. Aksi halde peteklerin ömrü kısalır. Petekle beraber tüm borular temizlenir. Petek temizliği sırasında özel deterjanlar kullanılarak hassas bir temizlik sağlanır.

Petek Temizliğinin Önemi

Kombi ile beraber çalışmaya başlayan petekler, kış mevsimi gelmeden temizlenmeli ve içerisinde bulunan tüm kirli atıklar özel temizlik ürünleri ile temizlenir. Petek temizliği ile beraber kombiniz düşük ayarlarda bile çalışsa eviniz ısınır. Tüm kullanım alanlarından peteklerden aynı performans elde edilir. Kullandığınız doğal gaz miktarları zamanla azalır. Firmamız tarafından yapılan petek temizliği sırasında kullanılan özel ilaçlar ile peteklerinizin paslanması engellenir. Temizlik sırasında petek içerisinde bulunan bütün tıkanık alanlar tazyikli sular ile temizlenir. Tıkanan her gözenek açıldıktan sonra peteklerin her tarafı aynı şekilde ısınır. Her zaman müşterisinin bütçesini düşünen firmamız fiyat noktasında da kişilere yardımcı oluyor. Kombi bakımı ve petek temizliği noktasında tecrübeli firmamızın bilgilerinden yararlanabilirsiniz.